مشخصات ورق استیل 304

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. معنویات
  4. chevron_right
  5. مشخصات ورق استیل 304

ورق استیل 304

 

اقسام گوناگون ورق استیل از طریق ریخته گری های مکرر آلیاژ استنلس استیل به شکل های گوناگون به وجود می آیند که بعد از رسیدن به دمای معین شده توسط غلطک ها نورد شده و به ضخامت مورد نظر و طول و عرض استاندارد می رسند.

 

ورق استیل 304

 

ورق استیل 304 یا همان ورق زنگ نزن 304 که در استاندارد DIN آلمان به نام فولاد 1.4301 شهرت دارد که استیل 304 از انواع فولاد ضد زنگ آستنیتی نگیر است که قابلیت کشش و مقاومت به خوردگی بالایی دارد.

این فولاد به علت نداشتن خاصیت مغناطیسی با نام ورق استیل نگیر 304 در بازار آهن نام برده می شود. ورق ضد زنگ 304 در تمامی اشکال تولید و عرضه می شود.

  این ورق از پر کاربرد ترین نوع فولاد زنگ نزن نسبت به ورق های استنلس استیل محسوب می شود. این ورق به دلیل درصد کمی از کربن که در ترکیب شیمیایی خود دارا است،قابلیت بالایی در فرم دهی و همچنین سخت کاری و جوشکاری در عملیات حرارتی دارا است.

 

ورق استیل 304

 

ورق  304 نسبت به حالت سطحی شامل سه گروه ورق استیل 304 براق و مات و همچنین خشدار است.
ورق استیل 304 براق یا آینه ای نوعی از ورق استیل است که با انجام عملیات پولیش‌کاری بر روی سطح آن، سطح براقی ایجاد می‌شود. این ورق ها در مواردی کاربرد دارد که ظاهر و شکل کار از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

ورق استیل 304 مات در قسمت هایی که ظاهر اهمیت زیادی ندارد و فقط خواص آن مثل مقاومت در برابر خوردگی و استوار بودن مهم می باشد، کاربرد دارد.ورق 304 خش دار توسط سنگ زنی ورق در جهت های معین و ثابت، تولید می‌ گردد.

 

همچنین به علت شیارهایی که در سطح آن ایجاد شده ،آلودگی‌های روی سطح آن مشخص نمی‌شود. این نوع ورق جهت تولید جواهر و ساعت های مچی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

آلیاژ استیل 304 از جمله پرکاربردترین فولادهای زنگ نزن در بازار است. این فولاد خواص انعطاف‌پذیری و جوشکاری بسیار خوبی دارا است و از همین رو به دلیل داشتن ساختار آستنیتی متعادل، بدون احتیاج به عملیات آنیل، تحت کشش زیادی قرار می گیرد.

 

ورق استیل 304

 

ازجمله مهم ترین کاربردهای این ورق ، در صنایع غذایی و در ساخت قاشق و چنگال است که علت استفاده از آن ها به دلیل قابلیت تمیزکاری و مقاومت به خوردگی نسبت به مواد شیمیایی و نیز مقاومت نسبت به ترکیب های اسیدی و سایش این نوع استیل را بسیار پرکاربرد کرده است.

 

از مهم‌ترین کاربردهای دیگر می توان به تولید کارد و چنگال و ظروف آشپزخانه و همچنین سینک ظرف‌شویی و مبدل‌های حرارتی و مخزن های انتقال دهنده مواد شیمیایی اشاره کرد.

 

همچنین ورق زنگ نزن 304 در صنایع مختلفی مانند نفت و گاز و پتروشیمی و دارویی و… مصارف گوناگونی دارد. در تولید فریزر و تجهیزات و وسایل های معماری مثل نرده ها، صفحه های بافته شده یا حتی جوش داده شده و همچنین در معادن و فیلتراسیون آب و اتصال دهنده ها و فنر ها و… این ورق ها کاربرد دارد.

 

با این تفاسیر نیاز است که در هنگام خرید این ورق‌ها راهنمای خرید ورق استیل را مطالعه کنید تا بهترین و ‌به صرفه‌ترین انتخاب را بر اساس نیاز خود داشته باشیم.

 

 

 

 

منبع  :  https://www.amazon.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست